Start


Aktuellt


Kalender


Vad gör vi?


Föreningar


Om oss


Kurser


Konferens
Ny-Fiket


Länkar


Kontakta oss

Kontakta oss

Vi är en resurs i samhället med 33 föreningar i samverkan.

Nygatan 30, 392 34 Kalmar Plusgiro: 44 45 49-0
Tel: 0480-274 40 Bankgiro: 5150-4033
Hemsida: www.fsokalmarlan.se Org.nr: 83 24 00-87 57
E-post: info@fsokalmarlan.se  
E-post: kansliet@fsokalmarlan.se

 

Styrelseledamöter, Valberedning, Revisorer och Personal 2017/2018
   
Ordförande: Åke Ring Studieorganisatör: Arne Hertzberg
Axel Oxenstiernas väg 5 Tre Vänners väg 42
392 38 KALMAR 393 59 KALMAR 
Mobil: 070-542 41 26  Hem: 0480-275 99
kering329@gmail.com Mobil: 070-653 02 01 
  arne@hertzberg.se
Vice ordförande: Walter Rydström  
Fulviksvägen 29 Hans Tedesjö
395 94 KALMAR Kalkstigen 9
Mobil: 070-021 56 76 593 43 VÄSTERVIK
walter.rydstrom@gmail.com Hem: 0490-145 87
  Mobil: 070-520 97 25
Krister Ekström hans.tedesjo@telia.com
Smålandsgatan 2 A   
392 33 KALMAR

 

Repr. ADB Sydost:Sophie Eriksdotter Forsman

Hem: 0480-42 23 70 Törnkvistvägen 12
Mobil: 070-892 23 70 386 96  FÄRJESTADEN  
krister.h.ekstrom@gmail.com Hem: 0485-66 11 11
  Mobil: 070-395 66 68

Clearry Ruisla

Trastgatan 25

ericsdotter@telia.com
59342 VÄSTERVIK Christer Andersson
Mobil: 076-831 96 87 Strågränd 3 
  386 31 FÄRJESTADEN
Lena Jönsson Mobil: 073-953 00 21
Långrälla 129 christer.larsg.andersson@gmail.com
386 96 Färjestaden  
Mobil: 070-298 18 69  
lena511@hotmail.com  
 
   
   
   
   
   
   
  Ersättare:
   
  Christopher Harrysson
  Kommungatan 3 A, lgh 1203
  572 51 Oskarshamn
  Mobil:070-751 08 74
Personal:  
   
Kanslischef/Webbansvarig:  
Sara Cullin Rinaldo  
Nygatan 30

Sammank. valberedning: Bengt-Olof Davidsson

Hammarglo 207

392 34 KALMAR 383 91 MÖNSTERÅS
Tel FSO: 0480-274 40 Hem: 0499-400 43
Direktnr: 0480-43 08 51 bengedavidsson@hotmail.com
info@fsokalmarlan.se  
   
Kanslist: Marianne Petersson
Annelie Olsson Månsamåla 102
Nygatan 30 382 91 NYBRO
392 34 KALMAR Tel: 0481-100 41
Tel FSO: 0480-274 40  Mobil: 073-840 00 41
Direktnr FSO: 0480-43 08 52 marianne.048110041@telia.com
kansliet@fsokalmarlan.se  
   
Kanslist: Monica Brinkenfeldt
Lena Olsson Idungatan 4

Nygatan 30

386 93 FÄRJESTADEN
392 34 KALMAR Tel: 0485-394 84
Tel FSO: 0480-274 40  Mobil: 070-491 71 97
Direktnr FSO: 0480-43 08 54 brinken@live.se
lenao@fsokalmarlan.se  
   
Konferensansvarig/Kanslist: Kanslist:
Lena Berglund Simon Runberg
Nygatan 30 Nygatan 30
392 34  KALMAR 392 34 KALMAR
Tel FSO: 0480-274 40  Tel: 0480 - 43 08 54 
Direktnr FSO: 0480-43 08 56 simon@fsokalmarlan.se
nyfiket@fsokalmarlan.se  
   
Revisor Ekonomiansvarig/kassör
Gull Lewton Nils-Allan Edman
Tel:0480-222 52 Björklundsg 5 A
Mobil:0708-455628 593 34  VÄSTERVIK
gull.lewton@gmail.com Tel: 0490-191 38
  Mobil: 070-930 09 86
  nilsallan.edman@spray.se
   
Revisorsuppleant  
Marianne Petersson  
Månsamåla 102  
382 91 Nybro  

Hem: 0481-100 41

Mobil:0738-40 00 41

 
marianne.048110041@telia.com simon@fsokalmarlan.se
   
Revisionsbyrå  
Askman Svensson Svensson  
Tel: 0480-45 99 92